Poniedziałek, Październik 10, 2016, 12:00
W piwnicach Zamku Joannitów mieliśmy okazję gościć poetkę Zazę Wilczewską urodzoną w Inowrocławiu, absolwentkę Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 1976-91 pełniła funkcję wicedyrektora i dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Sopocie.

Opublikowała arkusz poetycki (1979), trzy zbiory wierszy: Szelest czasu (2001), Między słowami (2006), Fragmenty (2009), powieść Lunia (2004) i zbiór opowiadań Wyjęte z milczenia (2008). Zdobywczyni pierwszej nagrody za zestaw wierszy w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim FSzON w Krakowie (2004). Od 2006 roku w Związku Literatów Polskich. W 2010 roku została wyróżniona za tomik poezji Fragmenty na XI Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej „COSTERINA 2010". W 2012 roku wydała wspomnienia Szkice po-sopockie. W wierszach opisuje swoje doświadczenia życiowe, skupiając sie głównie na fizycznych i duchowych aspektach istnienia. .Utwory pisane są sercem, które czuje i widzi zachodzące zmiany a w nich miejsce człowieka.

Autorka czytała wiersze a słuchacze mogli w bezpośredniej rozmowie wyrazić swoje doznania, które często były spójne z zamysłem powstania niektórych utworów. Goście wieczoru dzielili się z poetką swoimi przemyśleniami a także pytali o okoliczności powstania kolejnych tomików poetyckich. Padło wiele ciepłych słów w stronę Pani Zazy.
Poetka już po raz kolejny odwiedziła "uroczy zakątek" Skarszewy. Mamy nadzieję, że po wydaniu kolejnych publikacji znów spotkamy się z Panią Zazą w Zamku Joannitów, aby odpocząć od zgiełku, chaosu panującego w świecie.