Piątek, Listopad 25, 2016, 09:21
Malownicze krajobrazy przeniesione na płótno, koncert piosenki patriotycznej, wiele podziękowań, wzruszeń i miłych słów. W tych słowach można zawrzeć klimat jaki towarzyszył wernisażowi prac skarszewskich artystek, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Skarszewach.

Rodzina, przyjaciele, znajomi oraz lokalni artyści spotkali się w Galerii Zamkowej GOKiBP, aby obejrzeć obrazy skarszewskich artystek: Danuty Knitter, Janiny Troki oraz Elżbiety Góreckiej. Prezentowane prace przedstawiają piękne krajobrazy (m.in. panoramę Skarszew), przyrodę, zwierzęta, całą otaczającą nas rzeczywistość oraz zwykłych ludzi.

Jak wspólnie zaznaczyły artystki, malowanie jest ich pasją, Wyzwala w nich to niezwykłe emocje daje szczęście, radość oraz satysfakcję. Dla Pani Elżbiety Góreckiej to pierwsza wystawa, maluje od dwóch lat, natomiast Pani Danuta Knitter i Pani Janina Troka swoje prace wystawiają już po raz szósty

Prezentacja twórczości skarszewskich malarek to dla mnie szczególne święto. Prace prezentowane przez panie Elżbietę, Danutę i Janinę są wyjątkowe, nie tylko dlatego, że ukazują piękno skarszewskiej ziemi ale są namalowane z pasją, w niezwykły sposób łączą w sobie barwy i budzą w odbiorcach duże zainteresowanie. Dziękuję Paniom, że zechciały podzielić się swoja twórczością a na prezentacje prac wybrały Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną. - powiedziała Mirosława Mὅller Dyrektor GOKiBP w Skarszewach.

Czwartkowy wieczór w Zamku Joannitów był pełen wzruszeń i słów serdeczności. Umilił go także koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu wokalistów, którzy pracują z P. Przemysławem Radziszewskim. Usłyszeliśmy m.in. Hymn Wojska Polskiego ,,Legiony", ,,Ułani, Ułani", ,,O mój rozmarynie", oraz ,,Przybyli Ułani". W koncercie wzięli udział: Patrycja Rosani, Przemek Litwin, Patrycja Sowa, Edwarda Rekowska, Patrycja Lipska, Krystian Haracz, Weronika Trun, Marta Kędra, Nikola Ratajczyk i Karolina Zagierska. Zgromadzeni licznie gości podziękowali wokalistom gromkimi brawami.

Dziękujemy serdecznie słuchaczom Skarszewskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za udział w wernisażu.
Głównym organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach.